Aké sú výhody nášho agentúrneho zamestnávania

Zamestnávanie cez agentúru dočasného zamestnávania niektorí považujú za najlepšie riešenie. Iní zase tvrdia, že zmluva na dobu určitú nie je príliš výhodná. V skutočnosti je pravda niekde uprostred a veľa závisí od konkrétnej agentúry. Ako aj od momentálnej osobnej situácie uchádzača o ponúkaný pracovný post. 

    Existuje niekoľko výhod zamestnania cez pracovnú agentúru. Pre mnohých ľudí je brigáda ideálnym riešením. Znamená to okrem iného, že sa nemusia evidovať na úrade práce a hľadať si robotu. Zamestnávanie cez pracovnú agentúru je najobľúbenejšie medzi mladými ľuďmi. Absolventmi stredných a vysokých škôl, ako aj staršími ľuďmi v preddôchodkovom veku. Práve tieto dve profesijné skupiny môžu mať z dočasnej práce najväčší úžitok. Najmä vtedy, ak si nevedia nájsť inú možnosť príjmu. 

Niektoré výhody získania práce cez našu agentúru 

     Medzi najdôležitejšie pozitíva práce sprostredkovanej agentúrou patria: 

 • práca na dohodu s príspevkami a inými výhodami, 
 • možnosť získať cenné odborné skúsenosti, 
 • perspektíva trvalého zamestnania u nového zamestnávateľa,  
 • flexibilita a schopnosť zosúladiť prácu so štúdiom alebo s inými lokalitami čiastočných brigád, 
 • možnosť pracovať vo firmách, do ktorých je veľmi ťažké sa priamo dostať a  čomu zamestnanec môže získať všetky výhody, na ktoré má zákonný nárok. Preto by si ľudia, ktorí si hľadajú prácu niekde v  zahraničí, mali nasmerovať svoje kroky do dobrej pracovnej a personálnej  agentúry. 

Agentúrne zamestnávanie je na vzostupe 

     Aké povinnosti môže firma previesť na pracovnú agentúru? Ako to celé právne ošetriť a zabezpečiť, aby firma neplatila za chyby agentúry? S koľkými agentúrami je rozumné spolupracovať súčasne pri vyhľadávaní väčšieho počtu uchádzačov o zamestnanie v danej firme? 

   Takto a podobne vyzerá asi rozhodovací proces v hlave  firemného personalistu uvažujúceho, či bude nábor nových ľudí riešiť vo vlastnej réžii, alebo využije možnosti outsourcingu napríklad v personálnej agentúre Luto group. 

     V súčasnej dobe aj našej agentúre najviac nahráva aktuálna situácia vo výrobných firmách. Ich personálni manažéri okrem iného potrebujú a vyhľadávajú: 

 • flexibilitu agentúrneho zamestnávania,  
 • pokrytie náhlych výpadkov pracovníkov spôsobených zvýšenou chorobnosťou kmeňových zamestnancov,  
 • sezónny nápor alebo zvýšený dopyt vo výrobe,  
 • rýchlosť a efektívnosť náboru,  
 • administratívne jednoduchšie ukončenia pracovných zmlúv pracovníkov na dočasnom pracovnom pomere, 
 • možnosť predĺženia štandardnej skúšobnej doby agentúrneho zamestnanca a 
 • výhodná pružnosť pri testovaní a zaškoľovaní nových agentúrnych zamestnancov.  

Rýchlosť, flexibilita a cena 

     Hlavnou výhodou agentúrneho zamestnávania je: 

 • flexibilita pri pokrývaní výkyvov vo výrobnom procese, 
 • možnosť predĺženia skúšobnej doby zamestnanca a 
 • rýchlejšie a lacnejšie ukončovanie  pracovných pozícií jednotlivých zamestnancov.  

    Na rozhodovanie sa, či spolupracovať alebo nespolupracovať s agentúrou Luto group, má vplyv celkový problém s náborom a nedostatkom zamestnancov. Firmy ktoré nevedia, kde hľadať zamestnancov a na koho sa obrátiť, idú často práve za agentúrou práce. Agentúry majú tú výhodu, že sa zaoberajú iba trhom práce a orientujú sa na ňom spravidla oveľa lepšie ako jednotliví zamestnávatelia.  

potrasenie rukami

Agentúra Luto group má dlhoročné skúsenosti 

     Naša agentúra dlhodobo spolupracuje s viacerými klientmi na pokrytí množstva pracovných pozícií. Máme detailne prepracované a vychytané efektívnejšie marketingové kampane a novodobé náborové nástroje. Veľa zamestnávateľov naopak inzeruje len na ponukových serveroch a potom pasívne čaká na reakciu. Máloktorý interný personalista má čas riešiť rozsiahlejšie kampane na sociálnych sieťach alebo zložité letákové akcie do špecifických výrobných oblastí. Väčšinou z časových dôvodov všetko rieši plošne. 

    Čo všetko môže Vaša firma prehodiť na personálnu agentúru Loto Group? Firma môže na agentúru presunúť inzerciu a náborové kampane, prijímanie a kontrolu životopisov alebo pozývanie uchádzačov na pohovory. Naši agentúrni referenti zrealizujú pohovory samotné, lekárske prehliadky, prípravu zmlúv či úvodné zaškolenie. To všetko predstavuje pre vašu firmu množstvo ušetreného pracovného času, ľudských a finančných zdrojov.. 


Dokážeme Vám nájsť kvalitných zamestnancov

V prípade záujmu o spoluprácu nás, prosím, neváhajte kontaktovať!

Kontaktujte nás

Tento web používa súbory cookies - technológiu potrebnú pre vykonávanie analytiky, prieskumu užívateľov a zlepšovanie funkcií webstránky. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.