LUTO Group má pre vás riešenia 

Jednou z overených postupov pri hľadaní si práce v zahraničí je využiť možnosti, skúsenosti  a konkrétnu osobnú pomoc renomovanej personálnej agentúry. Takouto agentúrou je určite spoločnosť LUTO Group. Dlhodobo pôsobí prostredníctvom siete vlastných pobočiek na slovenskom, českom, nemeckom a nórskom  trhu s ponukami voľných pracovných pozícií.    

Rozmanitá ponuka práce sa cielene zameriava predovšetkým na nemecký pracovný trh.  Agentúra poskytuje komplexnú pomoc pri vybavovaní vstupných formalít pri príprave podpisu prvej pracovnej zmluvy a zabezpečenia vhodného ubytovania.  Agentúrni experti poskytujú poradenstvo  v oblasti  povinností a právach zamestnanca v súvislosti s jeho pobytom a prácou v Nemecku. 

Ponuka pracovných pozícii je pestrá 

Je všeobecne známe, že nemecká ekonomika  dlhodobo potrebuje pokryť mnohé pracovné pozície. Ponuka práce je v tejto ekonomicky bohatej krajine pestrá a bohatá. Každý, kto uvažuje vycestovať za prácou do zahraničia, si môže z rozsiahlej ponuky LUTO Group niečo vhodné a lákavé vybrať. V závislosti aj od jeho kvalifikácie, praktických zručností, osobných možností a jazykových znalostí.   

LUTO Group je personálna agentúra, ktorá pomáha záujemcom nájsť si vhodnú prácu v zahraničí.  Ľudia zo Slovenska, Česka, Ukrajiny, Poľska, Bosny a Hercegoviny a Moldavska sa môžu vďaka jej ponuke a siete  pobočiek  uchádzať o zamestnanie  na zahraničnom trhu práce.   

Spoločnosť sa zameriava na osobný prístup tak k firmám ako aj k ich potenciálnym zamestnancom. Cielený nábor a kompletná odborná starostlivosť evidentne prináša zaujímavé výsledky.  Rôzni zamestnávatelia majú možnosť získavať potrebných kvalifikovaných pracovníkov.  Aj takých,  ktorých láka  práca v Nemecku bez znalosti jazyka či miestnych zvykov v lokalite ich budúceho pracoviska.  

konzultovanie

Najčastejšie otázky uchádzačov o prácu v Nemecku 

1. Kde všade ponúkate zamestnanie? 

Prácu v zahraničí dokážeme nájsť na Slovensku, v  Česku a Nemecku. Nejedná sa o sezónne brigády. Prvá pracovná zmluva sa uzatvára na jeden rok. Po jednom  odpracovanom roku je možný prechod do kmeňového stavu zamestnávateľa. 

Prevažne ponúkame prácu v automobilovom priemysle pre skladníkov a operátorov výroby. Máme ale aj iné pozície. Pre lepšiu predstavu si otvorte sekciu Ponuka práce

2. Keď chcem vycestovať do Nemecka za prácou, na akej úrovni musia byť moje jazykové znalosti? 

Požadovaná úroveň jazyka vždy závisí od konkrétnej spoločnosti a pracovnej pozície. Je potrebné zaslať životopis, na základe ktorého vás kontaktuje naša personalistka s vhodnou ponukou. Agentúra je schopná ponúknuť zamestnanie v určitých profesiách aj bez znalosti nemeckého jazyka. 

3. Aký je postup pri výbere zamestnancov? 

V prípade, že sa uchádzate o akúkoľvek pracovnú ponuku, je potrebné zaslať životopis a zúčastniť sa pohovoru na niektorej z našich pobočiek. Jednotlivé pracovné pozície sú určené pre mužov, ženy a aj páry.  

4. Kde je možné podpísať pracovnú zmluvu? 

Pracovnú zmluvu je možné podpísať na ktorejkoľvek našej pobočke alebo priamo pri príprave nástupu do práce s našim agentúrnym pracovníkom. Na mieste zamestnania  je vždy koordinátor, ktorý je Čech alebo Slovák. Ochotne pomôže každému uchádzačovi s nástupom, ubytovaním a prípadnými ďalšími praktickými otázkami. 

5. Pomôžete mi s ubytovaním? Zabezpečujete dopravu do Nemecka? 

Ubytovanie vám zabezpečí naša spoločnosť. Buď ubytovanie hradíme v plnej výške, alebo naň prispievame. Vždy to závisí od konkrétnej pracovnej ponuky. Ubytovanie poskytujeme formou bytov, penziónov či ubytovní. Cestu do Nemecka si každý pracovník zabezpečuje a hradí sám. 

6 Aké sú poplatky za sprostredkovanie zamestnania? 

Prijatí zamestnanci neplatia žiadne poplatky za sprostredkovanie práce v zahraničí. 

LUTO Group poskytuje komplexnosť 

Nábor ľudí na rôzne pracovné pozície zabezpečujú špeciálne vyškolení a skúsení interní aj externí  agentúrni zamestnanci. Postarajú sa o kompletný proces výberu vhodných a kvalifikovaných kandidátov na ponúkané voľné pracovné pozície. Zabezpečia všetky administratívne a právne záležitosti. V prípade potreby organizuje spoločnosť LUTO Group  školenia vybraných pracovníkov pre špecifické pracovné pozície. 

Na mieste pracoviska sa o prijatých  zamestnancov stará koordinátor, ktorý je vždy k dispozícii. Týka sa to prijatých pracovníkov v oblasti zdravotníctva, sociálnej starostlivosti, ale aj  pracovníkov v  stavebníctve a strojárstve. Práve v týchto oblastiach má personálna agentúra LUTO Group najväčší prínos pre obe strany. Tak pre zamestnávateľov ako aj ich nových zamestnancov. 

Spoločnosť LUTO Group sa zameriava predovšetkým na vyhľadávanie pracovníkov, ktorí majú pracovné skúsenosti a láka ich práca v zahraničí  aj v oblasti logistiky a automobilového priemyslu. Ide predovšetkým o pozície operátorov výroby, montážnikov a kontrolórov výrobného procesu. Záujem je aj o také  kvalifikované pozície ako je obsluha a programátor CNC či vedúce pracovné posty. 

stastny zamestnanec

Dokážeme Vám nájsť kvalitných zamestnancov

V prípade záujmu o spoluprácu nás, prosím, neváhajte kontaktovať!

Kontaktujte nás

Tento web používa súbory cookies - technológiu potrebnú pre vykonávanie analytiky, prieskumu užívateľov a zlepšovanie funkcií webstránky. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.