LUTO Group – přímá pracovní linka do Německa

Na německém trhu práce chybí milion lidí. Společnost LUTO Group, která se na německý trh specializuje přes 15 let, nabízí řešení tím, že přidává osobní přístup, cílený nábor a kompletní péči o vyslané zaměstnance. Ročně tak pomůže až 2500 lidem v cestě za lepší prací, životem a budoucností a desítkám firem vyřešit jejich problém s pracovní silou.

CEO LUTO Group
Martin Malik, CEO LUTO Group

Vyšší mzda, lepší život, zajištění budoucnosti. Tyto a řada dalších okolností lákají pracovníky ze střední a východní Evropy za zkušeností do Německa. Jenže každé pro má i své proti – konkrétně mluvíme zejména o jazykové bariéře v novém světě. Právě kvůli těmto a dalším výzvám přichází firma LUTO Group s konkrétním řešením.

Personální společnost LUTO Group se náborem zahraničních zaměstnanců zabývá přes patnáct let a jejím rozdílovým benefitem je zaměření na Německo. S tím se pojí datum 1. 5. 2011, kdy Spolková republika Německo otevřela svůj pracovní trh pro Čechy, Slováky a další národnosti střední a východní Evropy. Už tehdy lidé v LUTO Group věděli, že se o své svěřence musí postarat v místě, kde budou pracovat, a že lidé v cizí zemi bez znalosti německého jazyka a místních zvyklostí budou potřebovat prostředníka.

Vizitkou je dlouhodobá spolupráce

LUTO Group zkrátka pomáhá etablovat se pracovníkům ze střední a východní Evropy na německém trhu práce. „Zakládáme si na dlouhodobé spolupráci, kde námi doporučení zaměstnanci mají velmi malou fluktuaci a často přecházejí z agenturního statusu mezi kmenové zaměstnance firem, a to do německé firmy nebo jejich dceřiných poboček v Česku nebo na Slovensku, mnohdy i na vyšší pozice, kde mohou využít jazykových dovedností, které získali pobytem v zahraničí. Tím se nejen vymezujeme proti konkurenci, ale naše práce nám tak dává větší smysl,“ popisuje Martin Malik, CEO Luto Group, jednu z hlavních předností agentury.

LUTO Group operuje primárně v Německu, ale také u poboček německých firem v Česku, na Slovensku nebo třeba v Nizozemí. Agenturní zaměstnanci pro LUTO Group pracují zejména v logistice či automobilovém průmyslu, přičemž se o ně stará přes 20 koordinátorů přímo v místě výkonu práce. „Jsme schopní zajistit od pomocných pracovníků přes operátory výroby a kontrolory až po více kvalifikované profese, jako je například obsluha, programátor CNC nebo vedoucí směny,“ říká Martin Malik. Ročně tak na trh práce zejména v Německu přes LUTO Group směřuje až 2500 budoucích zaměstnanců a agentura spolupracuje s více než osmdesáti firmami různých úrovní – od místních dílen až po globální koncerny.

„Náklady na naše zaměstnance jsou srovnatelné s náklady na kmenové zaměstnance. Jejich přínos je však v tom, že si práce více váží, jsou loajální a je u nich jen minimální fluktuace,“ vysvětluje Martin Malik. LUTO Group již takto pomohla desítkám tisíc lidí i firmám a pomáhá dál. Na trhu práce v Německu přece jen chybí kolem milionu lidí.


Celý článek: Česko-německá obchodní a průmyslová komora (ČNOPK)

clanok o LUTOMomentálne obsadzujeme pozície v Nemecku, na Slovensku a tiež v Čechách. Viac informácií o aktuálnych ponukách nájdete na stránke Ponuka práce alebo nás môžete kontaktovať prostredníctvom kontaktného formulára na stránke Kontakt.


Dokážeme Vám nájsť kvalitných zamestnancov

V prípade záujmu o spoluprácu nás, prosím, neváhajte kontaktovať!

Kontaktujte nás

Tento web používa súbory cookies - technológiu potrebnú pre vykonávanie analytiky, prieskumu užívateľov a zlepšovanie funkcií webstránky. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.