Poďte s nami pracovať do Nemecka bez znalosti jazyka

Vedeli ste o tom, že na nemeckom trhu práce chýba približne milión ľudí? Aby Nemecko vyriešilo nedostatok pracovnej sily, využíva cielenú migračnú politiku na vyplnenie medzier v kľúčových sektoroch. Týka sa to predovšetkým pracovníkov v oblasti zdravotníctva, sociálnej starostlivosti, ale aj logistiky, pracovníkov v oblasti stavebníctva, strojárstva a automobilového priemyslu. Za nedostatok pracovnej sily môže zhoršujúci sa demografický vývoj, ktorý naznačuje výrazný pokles počtu potenciálnych pracovníkov v produktívnom veku. Viac ľudí odchádza do dôchodku než nastupuje na trh práce a tento trend bude kvôli dlhodobo nízkej pôrodnosti pokračovať. Samozrejme takýto trend poriadne komplikuje zotavovanie ekonomiky Nemecka po pandémii.

práca v stavebníctve v nemecku

Nemecko hľadá pracovníkov zo zahraničia

Nemecku teda ostáva okrem preškoľovania pracovníkov a predlžovania pracovného času len prijatie kvalifikovaných imigrantov z ale aj mimo Európskej únie. Nemecká vláda by preto chcela do krajiny prilákať až 400-tisíc kvalifikovaných pracovníkov ročne. Táto pracovná politika so sebou prináša aj zvýšenie minimálnej mzdy na 12 € na hodinu.

Vyššia mzda, viac pracovných príležitostí a sľubná budúcnosť láka pracovníkov zo strednej a východnej Európy za novými možnosťami práve do Nemecka, ktoré ich aj potrebuje. Prekážkou v novom svete však môže byť jazyková bariéra. Spoločnosť LUTO Group preto prichádza s konkrétnym riešením.

Práca v Nemecku bez znalosti jazyka

Sme personálna spoločnosť, ktorá pomáha pracovníkom zo Slovenska, Česka, Ukrajiny, Poľska, Moldavska, Srbska a Bosny etablovať sa na zahraničnom trhu práce. Naše ponuky práce sa zameriavajú predovšetkým na nemecký pracovný trh, s ktorým máme už 15 ročné skúsenosti. Zameriavame sa na osobný prístup – ako ku firmám, tak k zamestnancom, cielený nábor a kompletnú starostlivosť o nami vyslaných pracovníkov. Ročne tak pomôžeme vyše 2500 ľuďom v ceste za lepšou prácou a životom. Zároveň tak pomáhame desiatkam firiem, či už malým lokálnym dielňam, alebo stredným a globálnym koncernom – vyriešiť ich problém s nedostatkom pracovnej sily.

práca v strojárstve v nemecku

Zamestnávateľom prinášame kvalifikovaných agentúrnych zamestnancov, ktorých láka aj práca v Nemecku bez znalosti jazyka, miestnych zvykov a byrokracie. Práve v týchto oblastiach máme najväčší prínos pre obe strany. Naša agentúra LUTO Group sa zameriava predovšetkým na zamestnancov, ktorí majú skúsenosti a láka ich práca v zahraničí v oblasti logistiky a automobilového priemyslu. Ide predovšetkým o pozície operátorov výroby, montážnikov, kontrolórov ale aj o kvalifikované pozície ako je obsluha a programátor CNC, či vedúci pracovník.

Máte aj Vy záujem o prácu v Nemecku? Pošlite nám na Vás kontakt a vyplňte kontaktný formulár na našej stránke.


Dokážeme Vám nájsť kvalitných zamestnancov

V prípade záujmu o spoluprácu nás, prosím, neváhajte kontaktovať!

Kontaktujte nás

Tento web používa súbory cookies - technológiu potrebnú pre vykonávanie analytiky, prieskumu užívateľov a zlepšovanie funkcií webstránky. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.